• DeutschPolski
 • Cięcie szkła- Tniemy szkło o maksymalnym wymiarze 3210×2250 mm. Maszyny do rozkroju szkła przystosowane są do grubości w granicach od 2 do 19mm. Wiedza i długoletnie doświadczenie w branży umożliwiają nam rozcięcie tafli szkła na dowolne kształty.

  Szlifowanie- Szlifowanie jest procesem który pozbawia krawędzie szkła nierówności i ostrości. Polega na starannym wykończeniu krawędzi, która stanowi nie tylko efekt estetyczny ale również zapewnia bezpieczeństwo podczas bezpośredniego kontaktu z szybą. Różnorodne rodzaje szlifów i kształtów efektownie prezentują się na blatach szklanych i półkach. Jesteśmy w stanie szlifować szkło o grubości od 3 do 19 mm, gdzie w zależności od potrzeb klienta nadajemy krawędziom odpowiednią formę.

  Fazowanie- Fazowanie to rodzaj szlifowania krawędzi szklanych pod kątem od 3 do 45°. Faza na krawędzi szkła załamuje światło i wytwarza niesamowity efekt wizualny. Procesowi fazowania możemy poddać praktycznie wszystkie rodzaje szkła, zaczynając od luster, poprzez wszystkie rodzaje szkła ornamentowego, a kończąc na szkle bezbarwnym. Szerokość fazy jaką możemy wykonać to od 3 do 50 mm.

  Wiercenie otworów- Większość produkowanych przez nas elementów szklanych to elementy mocowane za pomocą okuć i uchwytów, do mocowania których niezbędne są otwory i wycięcia. Mamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, za pomocą maszyn i narzędzi wykonujemy otwory o średnicach: w zakresie od 5mm do 70mm dla szkła o grubości w granicach 2 mm do 19 mm.

  Klejenie UV- Klejenie szkła metodą UV odbywa się przy pomocy przeźroczystego kleju, wiążącego pod wpływem promieni ultrafioletowych. Największą zaletą tej metody jest fakt, że powstała na szkle spoina jest zupełnie przeźroczysta – klej nie pozostawia żadnych śladów. Gwarantuje to wysoką estetykę wykonywanych wyrobów. Kolejnym równie ważnym walorem jest to, że spoina UV jest bardzo wytrzymała, nawet bardziej niż samo szkło.

  Piaskowanie- Piaskowanie jest procesem mechanicznym, podczas którego strumień piasku pod wysokim ciśnieniem sprawia, że tafla szkła staje się matowa. Poprzez piaskowanie możemy uzyskać przeźroczysty motyw na tle matowej szyby, bądź odwrotnie – matowy motyw na przeźroczystym szkle. Istnieje także możliwość piaskowania na szybach nieprzeźroczystych – wówczas powstaje zróżnicowany efekt matu. W swojej ofercie posiadamy wiele wzorów matowienia. Na życzenie klientów wykonujemy indywidualne wzory piaskowania ,napisy oraz logo na produktach reklamowych.

  Hartowanie- Hartowanie polega na rozgrzaniu tafli szkła do temperatury około 680 stopni Celsjusza, a następnie gwałtownym schłodzeniu zimnym powietrzem. Proces ten zwiększa użyteczność szkła oraz jego wytrzymałość. Dzięki hartowaniu powierzchnia szklana jest w stanie wytrzymać nacisk dużego ciężaru oraz staje się odporna na różnego rodzaju czynniki mechaniczne. Wytrzymałość szkła hartowanego jest pięciokrotnie wyższa na zginanie w porównaniu ze szkłem niehartowanym. W przypadku rozbicia, szkło hartowane rozpada się na bezpieczne dla człowieka, tępe kawałeczki.

  Laminowanie- szkła jest to proces polegający na połączeniu ze sobą dwóch lub więcej tafli szkła przy zastosowaniu foli PVB. Można w ten sposób łączyć różne rodzaje szkła o dowolnej grubości, a stosując folie kolorowe czy ozdobne poprawiać nie tylko własności użytkowe, ale i estetyczne.

  o firmie oferta galeria usługi kontakt

  UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).
  Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  Stronę wykonałą firma WebNext- tworzenie stron internetowych.